Кирпичи из Харькова

Здесь обсуждаем вопросы атрибуции или просто интересные образцы.
Artishok
Сообщения: 22
Зарегистрирован: 12 окт 2020 21:53

Re: Кирпичи из Харькова

Сообщение Artishok »

Спасибо за ценную информацию ,Виктор!
Artishok
Сообщения: 22
Зарегистрирован: 12 окт 2020 21:53

Re: Кирпичи из Харькова

Сообщение Artishok »

Руїни однієї з промислових будівель на харківському Подолі подарували "З.А.П" невідомого виробника і вогнетривку цеглу "В.Т.П." .Таку цеглинку знаходив шановний Ива в Наталівці і за його припущенням вона походить з Полтавщини. Зважаючи на те,що знайдено їх в центрі Харкова і в Наталівці (де домінує цегла Сумського і Охтирського походження) , думаю що вони походять з Сумських країв.
"Н.К." знайшовся в майже розібраному будинку на Клочківській в підніжжі Покровського монастиря. Виробник поки що мені не відомий.
Вложения
P00809-130602.jpg
P00809-130459(1).jpg
P00603-175928(1).jpg
Artishok
Сообщения: 22
Зарегистрирован: 12 окт 2020 21:53

Re: Кирпичи из Харькова

Сообщение Artishok »

Якось купив стару цеглу з розібраного будинку в самому центрі Харкова на Класичному провулку. Використав її в декоруванні свого подвір"я, і тільки після цього замислився, а хто виробник ,звідки походить....став звертати увагу на клейма. Але що значить "ХБЗ" досі не розгадав. Але вдалося датувати будинок з якого вона походить по перевернутим цифрам "1900". Таку цеглу зустрічав лише в одному місті на Нетеченському бульварі і в музеї кераміки .

Вчорашня прогулянка чудовим осіннім днем в районі площі Фейербаха подарувала ще одну вогнетривку цеглину Бергенгейма. Таке тавро в мене є ,але цеглина іншого розміру.
І напевно цеглина сумського типу "Ф М". Перечитавши форум не найшов відповідного виробника.
Вложения
P01102-100104(1).jpg
P01102-100057(1).jpg
P01030-112329.jpg
ИВА
Сообщения: 735
Зарегистрирован: 31 июл 2009 01:26
Откуда: Краматорск

Re: Кирпичи из Харькова

Сообщение ИВА »

"З.А.П" невідомого виробника
Супер! Весьма по стилю напоминает монограммное клеймо "НАП".
напевно цеглина сумського типу "Ф М".
Однозначно по стилю похоже на сумскую. Первая точно "Ф" ? а то на фото как-то не понятно, больше на "В" смахивает.
Для "ФМ" подходит Ф.Малофеев х.Старо-Московский и Ф. Маточкин г.Харьков.
"ХБЗ"
сперва подумалось что Харьковский будивельный завод, периода советской власти, однако если дата 1900, то конечно нет. А не мог быть Харьковский бетонный завод? В Харькове по моему был такой если не ошибаюсь.
ИВА
Сообщения: 735
Зарегистрирован: 31 июл 2009 01:26
Откуда: Краматорск

Re: Кирпичи из Харькова

Сообщение ИВА »

"Н.К." знайшовся в майже розібраному будинку на Клочківській
На снимке не очень видно, но тень падает так, что первая буква больше похожа на "И". Вот с инициалами "ИК" будет с десяток версий с "НК" нет ни одной.
Artishok
Сообщения: 22
Зарегистрирован: 12 окт 2020 21:53

Re: Кирпичи из Харькова

Сообщение Artishok »

Дякую за інформацію. Особливо про сумський кирпиченко ! "ХБЗ" Я тоже думал про Харьковский бетонный завод,но упоминаний о нем не нашел. Может быть .
Насчет "Н.К." или" И.К."-завтра еще раз при свете дня постараюсь рассмотреть.
Artishok
Сообщения: 22
Зарегистрирован: 12 окт 2020 21:53

Re: Кирпичи из Харькова

Сообщение Artishok »

ИВА писал(а):
"З.А.П" невідомого виробника
Супер! Весьма по стилю напоминает монограммное клеймо "НАП".


Монограмное клеймо Похвистневой...Да стиль похож...такой "старосветский")) У меня аж сердце затьохкало,когда нашел его)
А кирпичей с монограммой"НАП" было много,когда реставрировали дом в котором я работаю.Это было лет 16 назад...Но тогда я ,увы, пропустил их мимо своего внимания.
Artishok
Сообщения: 22
Зарегистрирован: 12 окт 2020 21:53

Re: Кирпичи из Харькова

Сообщение Artishok »

Осіння прогулянка чудовими старими вуличками в районі Рашкіної дачі подарували два екземпляри цеглин братів Єнько. Андріана і Івана. І лежали поруч ...)
Вложения
пров.Юрїів 5.jpg
пров.Юріївський 5.jpg
Artishok
Сообщения: 22
Зарегистрирован: 12 окт 2020 21:53

Re: Кирпичи из Харькова

Сообщение Artishok »

На вулиці Спартака лежав фрагмент тротуарної плитки барона Едуарда. Після очистки від цементної суміші відкрилось тавро,якого в мене ще не було.
А на Іванівці знайшов фрагменти вогнетривкої цегли того ж Бергенгейма,яких у мене теж ще не було.
Вложения
P01102-095820(1).jpg
вул.Спартака 3.jpg
P01101-135125.jpg
Ответить

Вернуться в «Обсуждение находок»